Nejlepší maska ​​pro umělce řas během pandemie COVID-19

best face mask for a lash artist

Napsal Tanvi Patel

Nejlepší pleťová maska ​​pro umělce řas

Dobře, kamaráde, nosila jsi masku před COVID-19? Pokud jste odpověděli ne, musíme si promluvit! Jako vážně. Musíte se chránit před těmito dvěma:

  1. Patogeny přenášené vzduchem (jako COVID-19)
  2. Těkavé organické sloučeniny (VOC) (jako vedlejší produkty z vašeho lepidla na řasy)

Ne všechny masky vás ochrání před obojím a je potřeba investovat do dobré masky. Nestaráte se o své vlastní zdraví?

Zde je malý seznam masek, které vám pomohou učinit informované rozhodnutí. Ohodnotil jsem je z 5 hvězdiček pro lash artist. Poznámka: všechny tyto masky jsou skvělé pro širokou veřejnost, ale nejsou nutně dobré pro umělce řas.

1. Chirurgické masky

Když myslíte na masku, toto je maska, která vás napadne. Obvykle je používají zubní lékaři a lékaři.

chirurgická maska

Chirurgické masky jsou určeny pouze k jednorázovému použití. Může pomoci snížit expozici tekutinám v prostředí, jako jsou sliny a nosní sekrece. S částicemi ve vzduchu to nepomůže, protože jsou příliš volné kolem nosu.

Doporučeno pro umělce řas?

Ne. Pokud vás nemůže ochránit před vzdušnými patogeny nebo VOC, jaký to má smysl? Tyto jsou vhodnější pro vaše klienty; nejsou vystaveny dlouhým hodinám VOC a za předpokladu, že nemáte koronavirus, tyto masky by měly být dobré.

2. Masky N95 nebo masky N99

Když byl koronavirus prohlášen za pandemii, stalo se to pro širokou veřejnost při objednávání a nošení masek N95 docela kontroverzním. Tato maska ​​se stala exkluzivní pro zdravotnické pracovníky jen proto, že zásoby byly vyčerpány. A proč ne? Toto jsou hrdinové, kteří přicházejí každý den do kontaktu s nakaženými lidmi a je důležité, aby zůstali chráněni, aby nám mohli pomoci.

masky N95

Masky N95 odfiltrují 95 % částic ve vzduchu, zatímco masky N99 odfiltrují 99 % a těsně přiléhají k nosu a ústům. Ty jsou také jednorázové, pouze na jedno použití.

Doporučeno pro umělce řas? ★★

Ideální pro klienty, ale ponechte si je rezervované pro poskytovatele zdravotní péče, dokud jsme ve stavu pandemie. Ty vás ochrání před vzdušnými patogeny, ale ne VOC.


3. Masky s aktivním uhlím

Viděli jste masky, které vypadají jako chirurgické, ale jsou šedé nebo černé? No, mnohokrát (ne všechny) jsou to masky s aktivním uhlím.

maska ​​s aktivním uhlím

Aktivní uhlí může čistit vodu a vzduch zachycováním škodlivých částic. Aktivní uhlí se také nachází ve filtrech PM2,5, které lze vložit do opakovaně použitelné masky. Ať tak či onak, když uvidíte aktivní uhlí, rozhodně ho zvolte před obyčejnou chirurgickou maskou.

Doporučeno pro umělce řas? ★★★

Určitě to můžete nosit při aplikaci řas, pokud maska ​​těsně padne kolem nosu a úst. Tímto způsobem nejste vystaveni VOC nebo vzdušným patogenům.


4. Látkové masky

Nelékařské látkové masky se staly oblíbenou volbou, protože masek N95 byl nedostatek. Dobrá věc na těchto nelékařských maskách je, že jsou omyvatelné a znovu použitelné. Dodávají se v různých barvách a vzorech, takže můžete zcela doplnit svůj OOTD. Některé jsou také dodávány s vložkou pro umístění filtrů pro větší ochranu. To je ideální pro každodenní použití.

nelékařské látkové masky

Látkové masky mohou být vybaveny ventilem, který usnadňuje dýchání, ale osoba, která je nosí, uvolňuje nefiltrovaný vzduch při výdechu ventilem. Tento ventil nezabrání šíření viru, proto nedoporučuji kupovat masku s ventilem!

Místo toho zvolte prodyšný materiál, jako je 100% bavlna.

Podívejte se na naše nelékařské masky, které jsou skvělé pro každodenní použití.

PM2,5 označuje částice o velikosti 2,5 mikronu. Tato velikost je 30x menší než kousek vlasu. Problém s částicemi o velikosti 2,5 mikronu spočívá v tom, že mohou proniknout do plic a dostat se do našeho krevního oběhu.

Takže pokud jste vystaveni částicím této velikosti, může to způsobit dušnost, podráždění očí, nosu a krku, kašel, astmatické záchvaty a potenciálně smrt.

Naše filtry PM2,5 lze vložit do masky pro větší ochranu. Tyto filtry jsou 5-vrstvé s vrstvou aktivního uhlí uprostřed. Vrstva aktivního uhlí zachycuje VOC, čímž snižuje vaši expozici.

Doporučeno pro umělce řas? ★★★★

Nelékařské látkové masky vás ochrání před vzdušnými patogeny a VOC, pokud máte nasazený filtr PM2,5.

5. Respirátory

Ty z vás prakticky udělají Dartha Vadera, ale je to nejlepší maska, která vás ochrání před vzdušnými patogeny a VOC.

Existují dva různé typy: Half Face a Full Face dostupné od 3M.

poloobličejový vs. celoobličejový respirátor

Osobně jsem si právě koupil poloobličejový respirátor od Amazonu a jsem nadšený, že ho budu moci používat, až ho budeme moci znovu otevřít! To může zajistit „nejméně 95% účinnost filtru proti pevným a kapalným aerosolům a také určitým organickým výparům“.

3M respirátor

Rozhodl jsem se pro to, protože jsem velmi citlivý na lepidlo. Po dokončení sady se mi ucpe nos, takže se mi špatně dýchá a začíná kašlat a kýchat. Ne každý tím bude trpět, ale já mám jen pár smůly, kteří to trpí. Jelikož se nechci vzdát bičování, vymyslel jsem způsob, jak to stále dělat se snížením účinků výparů.

Poznámka: Bez ohledu na to, zda nepoužiji lepidlo bez výparů s vysokým obsahem výparů, stále se u mě projeví příznaky, pokud nenosím masku, takže výběr lepidla s nulovou až nízkou výparností není řešení, které pro mě funguje.

Doporučeno pro umělce řas? ★★★★★

ANO! 100%. To je nejlepší způsob, jak se chránit před vzdušnými patogeny a VOC.


Na závěr byste měli při nákupu masky, kterou použijete při aplikaci řas, hledat následující.

  • Pevně ​​sedí kolem nosu a úst
  • Filtr s aktivním uhlím
  • Indikace PM 2,5 nebo N95/ N99
  • Prodyšný

Přemýšlejte jako umělce řas, ne jako klient, protože jste nejen vystaveni potenciálně infikovanému klientovi COVID-19, ale také musíte dýchat výpary lepidla na řasy.

Zůstaňte v bezpečí lash fam!


Zanechat komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.