Na životech černých stále záleží

black lives still matter

Napsal Tanvi Patel

V první řadě musím přiznat, že tato zpráva bude dlouhá a pravděpodobně bez povšimnutí, protože to nemá nic společného s řasami, ale teď budu upřímná.

Za druhé, omlouvám se, že jsem to neudělal o svém podnikání s řasami a proč byste měli pokračovat v nakupování ode mě nebo se mnou nechat zaškolit.

Tohle je o Black Lives Matter

Tak tady to jde…

Nejsem odborník ani člen černošské komunity, abych mluvil o své vlastní zkušenosti. Ale to neznamená, že nemůžu nic dělat.

Nevím jak vy, ale já nevím, jak skrýt své emoce. Takže když jsem se dozvěděl o George Floydovi ústním podáním, velmi jsem váhal, zda se na záznam podívat. Konečně jsem sebral odvahu a podíval se na to s mámou a babičkou. Byla jsem v naprostém šoku, zlomilo se mi srdce, když jsem sledovala, jak brečí pro svou mámu, a cítila jsem se tak naštvaná na ty policajty – jako bych z něj sejmula.

Vím, že tě nezajímá, jak se v tom cítím, a neměl bys. Ale přimělo mě to přemýšlet, představte si, jak se cítí naši černí přátelé?

Tímto typem nespravedlnosti procházejí již příliš mnoho desetiletí.

Všichni jsme zveřejnili černé čtverečky na Instagramu pro #blackouttuesday .

Mnoho lidí začalo říkat, že nepomáháme zveřejňováním černých čtverců, protože zakrýváme užitečné informace a potlačujeme obrazy protestů.

Tak určitě.

Možná to skrylo informace na Instagramu, ale přinutilo mě to přemýšlet, proč všichni zveřejňují černý čtverec, a na oplátku se to pro mě stalo okamžikem, abych se vzdělával o systémovém rasismu, s čím mohu pomoci, podepisoval petice a mluvil se svou rodinou a přáteli .

Takže bych řekl, že zveřejnění černého čtverce bylo užitečné, alespoň pro mě.

Vše, co chci říct, je, že na životech černých stále záleží. To, že už to není trendy na sociálních sítích, neznamená, že už to není aktuální.

Jako Jihoasijec žijící v Kanadě jsem čelil diskriminaci, ale ne v takové míře, jako naši černí a domorodí přátelé. Nebojím se smrti kvůli tomu, že mě zatáhnou policajti. Nebojím se, jestli se vrátím domů. Žiji pohodlně.

To není případ našich černých a domorodých přátel.

Necítit se bezpečně mezi lidmi, jejichž úkolem je chránit vás, není v pořádku .

A pro všechny, kteří káží, že na všech životech záleží. Ano, na všech životech bude záležet, když na životech černých záleží. Pokud to stále nechápete, podívejte se na toto:

@giv.sharp

ngl takhle někteří z vás zní :/ ##blm ##fyp

♬ původní zvuk - giv.sharp

Pokud si myslíte, že bílé privilegium neexistuje, sledujte toto:

@kristieonair

Mysleli jsme, že to zkusíme... ##blacklivesmatter 🤦‍♀️ White privilegovaný je skutečný. @mikeithradio @jordanandkristie

♬ Check Your Privilege by Big Mamma - boss_bigmamma

Zde je několik jednoduchých zdrojů, které vám mohou pomoci pochopit a něco s tím udělat:

Systémový rasismus

Promluvte si se svou rodinou a přáteli ve svém vlastním jazyce o důležitosti Black Lives Matter pomocí tohoto dopisu

Snažím se strávit minimálně 10 minut, abych se vzdělával a určil, co mohu udělat, abych pomohl černošské komunitě.

Můžete udělat totéž: Vzdělávejte se

Buďme lepšími lidskými bytostmi.

Co se týče obchodu s řasami...

Minulý rok jsem byla na své konferenci o řasách a omlouvám se, že to říkám, ale moc barevných lidí jsem neviděla. Rozhodně jsem se tam cítil nepatřičně.

A ve skutečnosti vím, že existuje mnoho talentovaných umělců s černými a hnědými řasami, kteří to prostě drtí. Tak proč tam nebyli?

Stále nemám odpověď.

Byla to cena?

Bylo to nedostatečné povědomí?

Pokud znáte důvody, pomozte mi to pochopit.


Zanechat komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.